Підготовка спеціалістів за напрямом "Журналістика" в Чернівецькому університеті ім.Ю.Федьковича здійснюється з 2002 р. Кафедра журналістики як окрема структура філологічного факультету функціонує з 1 вересня 2007 р. Спеціальність "Журналістика" акредитовано за освітньо-кваліфікаційними рівнями "Бакалавр", "Спеціаліст", "Магістр". З 2012 року відкрита спеціальність "Видавнича справа та редагування".
Author Archive
Наша перемога у кінофестивалі

Наша перемога у кінофестивалі

Впродовж тижня, з 9 по 15 жовтня, учасники Школи документального кіно «Скарб Солідарності», яка проходила у Львові, мали змогу детально ознайомитися з секретами створення документальних фільмів. Таку можливість надали Український католицький університет (Львів) та Центр думки Івана Павла ІІ (Варшава).
Читати далі…


  Відкрито про ЗМІ та ... ігри

  Відкрито про ЗМІ та … ігри

  Впродовж листопада на кафедрі журналістики проходить асистентська практика. Сьогодні відкриту лекцію з курсу “Крос-медійність” підготував наш магістр Василь Скаб. Тема лекції – “Гейміфікація у ЗМІ”. Студенти переконалися, що завтра в медіа можуть запанувати зовсім нові перспективні тренди, в дечому навіть несподівані, і моделювання журналістського матеріалу у формі гри – один із них.
  Читати далі…


   Вітаємо з перемогою

   Вітаємо з перемогою

   Вітаємо нашу студентку Валерію Дубич з 3 місцем у конкурсі Scotch Fest – мегакрутий фестиваль реклами ! Бажаємо нових звершень і побільше нагород за свою роботу!

   Читати далі…


    Наші нагороди

    Наші нагороди

    До професійного свята нагородили кращих медійників. 6 червня – у День журналіста – нагороди отримали і викладачі кафедри журналістики ЧНУ ім. Ю.Федьковича. Завідувач кафедри, доктор наук із соціальних комунікацій Любов Василик нагороджена Почесною грамотою Національної спілки журналістів України за сумлінну творчу працю та активну громадянську позицію на шляху розбудови України, вагомий інформаційний внесок у висвітлення громадсько-політичного, економічного, культурного життя, зміцнення міжнаціональних зв’язків та з нагоди Дня журналіста. Доцент кафедри, член правління та секретаріату Чернівецької обласної організації НСЖУ, заслужений журналіст України Тетяна Смолдирева отримала відзнаку Чернівецької обласної ради «За заслуги перед Буковиною» за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, значний особистий внесок у розвиток медіа-середовища Буковини. А також грамоти з нагоди Дня журналіста отримала нещодавні випускники кафедри, які працюють в медіа Буковини: Христина Петренко, Діана Тома, Ольга Паламарюк, Наталія Пазюк, Оксана Танащик, Юлія Майстришина, Дарія Дяк, Вікторія Лупай, Мирослав Солонар, Анастасія Лященко. Фото Степана Карачка

    Читати далі…


     З любов'ю до пані Журналістики

     З любов’ю до пані Журналістики

     Чи часто журналістам різних видань і різних поколінь випадає поспілкуватися – не в соцмережах, не по телефону, а "наживо", на відстані доторку? Запитання майже риторичне. Тож правління обласної організації НСЖУ напередодні професійного свята працівників ЗМІ ініціювало зустріч професіоналів, у яких за плечима сотні й сотні пройдених стежок, знайомств зі своїми героями, надрукованих на газетних шпальтах і залишених в архівах радіо й телебачення матералів, сюжетів… Зустріч ця відбулася в редакції найдавнішої україномовної газети краю – "Буковина". 

     Читати далі…


      Короткі нотатки для майбутніх журналістів: відповідає Комісія з журналістської етики

      Чим займається Комісія з питань журналістської етики? Як регулюється діяльність новинарних веб-сайтів? Чи допустимо нівелювати журналістські стандарти в період інформаційної війни? Чи може журналіст формувати громадську думку?

      Читати далі…


       Про журналістику "над бар'єрами"

       Про журналістику “над бар’єрами”

       30 травня відбулася зустріч студентів кафедри журналістики із Комісією з журналістської етики. Кілька фотокадрів, які ілюструють діалог. Дякуємо Світлані Остапі, Олексію Погорелову та Ігорю Балинському за обговорення проблемних питань та змістовні кейси. Марині Безкоровайній – за організацію.

       Читати далі…


        Радіопередача як джерело ексклюзивної інформації

        17904067_1286901128095920_7389551743893885398_n

        Читати далі…


         Нас запрошують, майбутні журналісти!

         Нас запрошують, майбутні журналісти!

         25-го травня (Четвер) Аналітики Громадянської мережі ОПОРА навідаються до Чернівців, щоб провести воркшоп “Цифри не брешуть. Як контролювати нардепів за допомогою парламентських даних”, щоб навчити охочих читати парламентські дані та писати аналітичні матеріали для потреб своєї громади чи навіть для топових українських ЗМІ.

         Читати далі…


          Відбудеться зустріч з Галиною Тарасюк

          Відбудеться зустріч з Галиною Тарасюк

          Відома, суперталановита і самобутня українська письменниця Галина Тарасюк 26 травня на кафедрі журналістсики ЧНУ ! (Друга пара, 9:50, ауд.60). Авторка романів «Між пеклом і раєм», «Янгол з України» , «Сестра моєї самотності», «Зоре моя вечірняя…», десятків поетичних збірок, сотень публікацій у ЗМІ на захист української нації та мови зустрінеться зі студентами - майбутніми журналістами, аби поговорити про сучасний стан української літератури і журналістики, справжній - не підробний чи модний патріотизм, поділитися досвідом багаторічної роботи у буковинській журналістиці, звідки розпочався її успішний бліц-криг в літературу, виокремити складові майстерності і таланту. 
             Замість ліду процитуємо початок її проблемної глибоко аналітичної публікації "Як парость виноградної лози" ("Молодий буковинець", 1987 р.):
          "Людина починається з рідного слова. З мови починається народ. Нею, материнською, він сущий у світі. Народ може не мати державності, землі, але якщо він має мову – він народ, бо має високе, ніким і нічим не знищене небо своєї духовності: і пісню, і легенду, і казку, і минуле – історію, і мрію, і майбутнє..." 30 років ТОМУ публікація наробила галасу як надто смілива, антиідеологічна у зросійщеній Україні. 30 років ПО ТОМУ не втратила актуальності, живого болю-вболівання за Україну, її дух і долю....
            Приходьте, буде дуже цікаво. Галина Тимофіївна мешкає у Києві, на Буковину - землю її юності, розквіту таланту і щастя - завітала на запрошення організаторів обласного книжкового фестивалю "БукФест" (26-27 травня на багатьох майданчиках закладів культури, починаючи о 12:00 біля Обласної універсальної наукової бібліотеки ім.М.Івасюка) 

          Читати далі…


           Анонс

           Шановні студенти! У лютому в усіх областях України проводили моніторинг публікацій у друкованих та інтернет-ЗМІ щодо гендерної чутливості медіа. 29 травня організатори планують завітати до Чернівців, аби подискутувати тематично. В області читали "Буковину", "Версії", "МБ", "Погляд та "Чернівці" , переглядали стрічки новин ІА "А.С.С.", "Букінфо", "БукНьюз", "Бук.правда", "ЧернівціТаймс". Запрошуємо на зустріч усіх, кого цікавить тема! 29 травня о 15:00 – кав'ярня "Амур", вул.Поповича, 6

           Читати далі…


            Про мову і ТБ від Олександра Авраменка

            Про мову і ТБ від Олександра Авраменка

            Cьогодні на факультеті журналіст телеканалу 1+1 Олександр Авраменко розповів студентам про секрети професійної майстерності та заохотив молодь взяти участь у фаховому майстер-класі

            Читати далі…