Підготовка спеціалістів за напрямом "Журналістика" в Чернівецькому університеті ім.Ю.Федьковича здійснюється з 2002 р. Кафедра журналістики як окрема структура філологічного факультету функціонує з 1 вересня 2007 р. Спеціальність "Журналістика" акредитовано за освітньо-кваліфікаційними рівнями "Бакалавр", "Спеціаліст", "Магістр". З 2012 року відкрита спеціальність "Видавнича справа та редагування".
Новини ЖУРкафедри

Про етику від КЖЕ

“Професійні стандарти журналістики є водночас й етичними стандартами. Ми вирішуємо ці питання щодня”, – вважає Андрій Куликов, голова КЖЕ. Спікер поділився зі студентами, як можна вчитися журналістській етиці, на прикладі власного досвіду: вдруге б так не зробив. Підкреслив, якими можуть бути наслідки журналістських помилок. Він не вважає поняття “стандарти чи патріотизм” етичною дилемою, навпаки – відстоює патріотизм через стандарти. А Сергій Гузь розповів про Незалежну медіа-профспілку та її можливості щодо врегулювання спорів між власниками медіа та журналістським колективом. В ідеалі це підписання угоди про редакційну політику. “Можна купити бренд – вважає Сергій. – Але не купиш колектив”. Ми запропонували спробувати внести угоду як обов’язковий документ для реєстрації друкованого ЗМІ чи отримання ліцензії. Але це лиш ідея… Дякуємо за навчальні матеріали, подаровані студентам та кафедрі. Фото Юлії Попович


  Студенти вшанували загиблих журналістів

  Студенти вшанували загиблих журналістів

  У третю п`ятницю вересня в Україні відзначається День пам’яті українських журналістів. На Центральній площі Чернівців зібрались студенти кафедри журналістики ЧНУ із надписами “Свобода слова” та світлинами Георгія Гонгадзе. Також тут присутні їхні викладачі та представники Національної спілки журналістів Чернівецької області.
  Читати далі…


   Про інформаційну війну - від фахівців

   Про інформаційну війну – від фахівців

   Сьогодні з речницею Управління СБУ Лесею Федоренко говорили про відповідальність журналістів за поширення інформації в умовах війни, яка ведеться проти України. Дізналися, як створюються і “розкручуються” фейки, їхні ознаки, як перевірити достовірність повідомлень, щоб не потрапляти під вплив ворожої пропаганди. Вивчили поняття: що таке таємна інформація. Наша гостя наголосила на необхідності ретельно перевіряти інформацію, перш ніж поширювати. Розказала про те, що перш ніж писати матеріал на основі прес-релізу від правоохоронців, треба його зрозуміти, бо іноді навіть одне слово може спотворити зміст і це може нашкодити слідству.
   Читати далі…


    Наші матеріали

    Матеріали наших студентів, створені на Літній школі – 2018:

    Доступність по чернівецьки: https://kalynlifestyle.wordpress.com/2018/08/22/%D0%B4%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%83%D0%BF%D0%BD%D1%96%D1%81%D1%82%D1%8C-%D0%BF%D0%BE-%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%BD%D1%96%D0%B2%D0%B5%D1%86%D1%8C%D0%BA%D0%B8/
    Читати далі…


     На базі практики

     На базі практики

     Учасники Літньої школи журналістики – 2018 відвідали Суспільного мовника Буковини.

     Майбутнім журналістам розповіли, як саме виготовляються новини, показали студійні приміщення. Деякі студенти спробували себе в ролі репортерів…

      

      

      
     Читати далі…


      Польські партнери про практику кафедри у Жешуві

      Польські партнери про практику кафедри у Жешуві

      Z BUKOWINY DO RZESZOWA
      W ostatnim tygodniu kwietnia br. przebywała w Uniwersytecie Rzeszowskim delegacja nauczycieli akademickich i studentów z Narodowego Uniwersytetu im. J. Fedkowicza w Czerniowcach (Ukraina). Do Rzeszowa przyjechali studenci z Wydziału Filologicznego studiujący dziennikarstwo i edytorstwo.
      Program ich pobytu na UR obejmował dogłębne poznanie struktury i funkcjonowania kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Goście z Czerniowiec uczestniczyli w wykładach i zajęciach warsztatowych, zwiedzali bibliotekę i drukarnię UR.
      25 kwietnia goście zapoznali się z pracą uczelnianego Wydawnictwa. Po spotkaniu w sali senatu UR, gdzie dr Mateusz Hołojuch, dyrektor Wydawnictwa UR, przedstawił historię i informację o bieżącej pracy uniwersyteckiej drukarni i redakcji goście z Czerniowiec zwiedzili te jednostki.
      Podczas pobytu w Wydawnictwie UR czerniowieccy studenci uzyskali również informacje o historii i funkcjonowaniu “Gazety Uniwersyteckiej”. Interesowały ich zasady pozyskiwania tekstów i zdjęć, czasu jak upływa od chwili zamknięcia czasopisma do dnia druku oraz sposoby kolportażu akademickiego czasopisma.
      Studentom z Czerniowiec towarzyszyli równieżC nauczyciele akademiccy Czerniowieckiego Uniwersytetu Narodowego imienia Jurija Fedkowycza Gryniwskyj Taras, Myroniuk Dmytro, Slawska Ołena.

       


       Студенти приєдналися до медіалабораторії

       Студенти приєдналися до медіалабораторії

       Студенти кафедри журналістики Юлія Панаетова та Ігор Волощук взяли участь у Третій Медіалабораторії для студентів-журналістів України, яка відбулася в Інституті журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Організатором виступила Академія української преси в партнерстві з Міністерством освіти і науки України за підтримки Програми У-Медіа Інтерньюс-Нетворк та «Deutsche Welle Academie». Студенти-журналісти дізналися про стандарти роботи радіо, пресової, телевізійної та інтернет журналістики. Медіатренери акцентували увагу на основах жанрології, роботі з відео. Наші студенти отримали нові знання, практичний досвід, навички фахової комунікації та створили власні журналістські матеріали. За результатами роботи їм було вручено сертифікати.
       Читати далі…


        Про цифрові тенденції в медіа

        Про цифрові тенденції в медіа

        Асистент кафедри журналістики к.н.с.к. Ліля Шутяк взяла участь у конференції в Українському католицькому університеті.

        Тема доповіді – медіа та цифрові тенденції в світі й науці

         

         


         INFORMATION WARFARE: Threat without a face

         INFORMATION WARFARE: Threat without a face

         24 травня відбулася лекція асистента кафедри журналістики Романа Пазюка в німецькому університеті Пассау (Баварія). Тема – “INFORMATION WARFARE: Threat without a face”. Майбутні німецькі журналісти відкривали для себе українські ЗМІ, їх досвід роботи в умовах інформаційної гібридної війни.
         Читати далі…


          Про радіо від випускників

          Про радіо від випускників

          Приємно, коли на кафедру приходять випускники – уже професійні журналістки. Ведучі Суспільного радіо Наталка Пазюк та Оксана Вишнева розповіли студентам 1 курсу про роботу в ефірі та про особливості роботи в #adobe_audition! Вони поділилися досвідом, як працювати в прямому ефірі, як планувати програму та вести діалог з гостями. Також на практиці розкрили секрети монтажу радіоефірів. Зустріч пройшла в рамках курсу “Мультимедійні засоби створення та верифікації контенту”.

          Читати далі…


           Маємо перших професійних антикорупціонерів

           Маємо перших професійних антикорупціонерів

           Двомісячна Антикорупційна школа «Майстерня змін» успішно завершена! Вітаємо учасників та особливо переможців – студентів кафедри журналістики! Дякуємо ГО “Лабораторія демократичних трансформацій” та ГО “Чернівецьке громадське телебачення INFOKEY” – з вами було цікаво, творчо та невимушено! Сподіваємося на продовження співпраці
           Читати далі…


            Стартує відбір на Літню школу-2018

            Стартує відбір на Літню школу-2018

            Кафедра журналістики запрошує молодь взяти участь у Літній школі блогерів та громадських журналістів у Чернівцях. Подавайся і отримай шанс якісно та весело провести літо! Дедлайн: 5 червня

            https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScAuXRTLRlYVrxYhG544oAy_AmHXZjdMytIolKOOkZpi3bTHw/viewform
            Читати далі…