Підготовка спеціалістів за напрямом "Журналістика" в Чернівецькому університеті ім.Ю.Федьковича здійснюється з 2002 р. Кафедра журналістики як окрема структура філологічного факультету функціонує з 1 вересня 2007 р. Спеціальність "Журналістика" акредитовано за освітньо-кваліфікаційними рівнями "Бакалавр", "Спеціаліст", "Магістр". З 2012 року відкрита спеціальність "Видавнича справа та редагування".
Новини ЖУРкафедри
УВАГА! Зміни у розкладі ЕК-2017!

УВАГА! Зміни у розкладі ЕК-2017!

 

ЕК-2017
КОМПЛЕКСНИЙ ДЕРЖАВНИЙ ІСПИТ

14.06.2017 – IV курс, ОР «Бакалавр», 6.030301 Журналістика

Читати далі…


  Наші нагороди

  Наші нагороди

  До професійного свята нагородили кращих медійників. 6 червня – у День журналіста – нагороди отримали і викладачі кафедри журналістики ЧНУ ім. Ю.Федьковича. Завідувач кафедри, доктор наук із соціальних комунікацій Любов Василик нагороджена Почесною грамотою Національної спілки журналістів України за сумлінну творчу працю та активну громадянську позицію на шляху розбудови України, вагомий інформаційний внесок у висвітлення громадсько-політичного, економічного, культурного життя, зміцнення міжнаціональних зв’язків та з нагоди Дня журналіста. Доцент кафедри, член правління та секретаріату Чернівецької обласної організації НСЖУ, заслужений журналіст України Тетяна Смолдирева отримала відзнаку Чернівецької обласної ради «За заслуги перед Буковиною» за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, значний особистий внесок у розвиток медіа-середовища Буковини. А також грамоти з нагоди Дня журналіста отримала нещодавні випускники кафедри, які працюють в медіа Буковини: Христина Петренко, Діана Тома, Ольга Паламарюк, Наталія Пазюк, Оксана Танащик, Юлія Майстришина, Дарія Дяк, Вікторія Лупай, Мирослав Солонар, Анастасія Лященко. Фото Степана Карачка

  Читати далі…


   Короткі нотатки для майбутніх журналістів: відповідає Комісія з журналістської етики

   Чим займається Комісія з питань журналістської етики? Як регулюється діяльність новинарних веб-сайтів? Чи допустимо нівелювати журналістські стандарти в період інформаційної війни? Чи може журналіст формувати громадську думку?

   Читати далі…


    Про журналістику "над бар'єрами"

    Про журналістику “над бар’єрами”

    30 травня відбулася зустріч студентів кафедри журналістики із Комісією з журналістської етики. Кілька фотокадрів, які ілюструють діалог. Дякуємо Світлані Остапі, Олексію Погорелову та Ігорю Балинському за обговорення проблемних питань та змістовні кейси. Марині Безкоровайній – за організацію.

    Читати далі…


     Радіопередача як джерело ексклюзивної інформації

     17904067_1286901128095920_7389551743893885398_n

     Читати далі…


      Бартек Боровіч: «У Польщі студент, який не почав працювати до третього курсу, швидше за все, журналістом не буде»

      Бартек Боровіч: «У Польщі студент, який не почав працювати до третього курсу, швидше за все, журналістом не буде»

      Зробити перший крок на зустріч тому, що може принести успіх, славу, визнання, а головне – досвід, дуже важко. Можна місяцями скаржитися на те, що досягати поставлених цілей без грошей і знайомств неможливо, або ж кричати, що у рідній країні нереально працевлаштуватися і нормально розвиватися. Проте слід відійти від заїжджених постулатів лінивця і братися до роботи. З чого починати практичні спроби в обраній професії, коли варто задуматись про посаду в ЗМІ та як не стати людиною з дипломом і без роботи, радив майбутнім медійникам Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича польський журналіст Бартек Боровіч.

      Читати далі…


       Графік проведення ДЕК – 2017 (оновлено!)

       Графік проведення ДЕК – 2017 (оновлено!)

       ЕК-2017

       Читати далі…


        Про мову і ТБ від Олександра Авраменка

        Про мову і ТБ від Олександра Авраменка

        Cьогодні на факультеті журналіст телеканалу 1+1 Олександр Авраменко розповів студентам про секрети професійної майстерності та заохотив молодь взяти участь у фаховому майстер-класі

        Читати далі…


         Секретами радіофаху поділилися випускники

         Секретами радіофаху поділилися випускники

         Cьогодні на кафедру журналістики завітали гості – Наталка Пазюк та Оксана Телетій –  і розказали багато нового про радіо

         Читати далі…


          Практичне з "Радіожурналістики" провели колеги зі 100.0FM

          Практичне з “Радіожурналістики” провели колеги зі 100.0FM

          Команда шоу "Ранковий серфінг" на радіо Буковинська Хвиля 100.0FM на запрошення доцента кафедри заслуженої журналістки України Тетяни Смолдиревої провела зустріч з майбутніми журналістами, студентами кафедри журналістики ЧНУ ім.Ю.Федьковича. Розповіли про внутрішню кухню радіо, роздали подарунки та відповіли на каверзні запитання майбутніх колег.

          Читати далі…


           Визначено підручники, які надрукують за кошти бюджету

           Визначено підручники, які надрукують за кошти бюджету

           Колегія Міністерства освіти і науки затвердила перелік підручників для 9 класу, що видаватимуть коштом державного бюджету у 2017 році. Усього за державні кошти буде надруковано 156 назв шкільних підручників.

           Читати далі…


            Студенти презентували фільм "Втеча та Батьківщина" у Чернівцях!

            Студенти презентували фільм “Втеча та Батьківщина” у Чернівцях!

            У Червоній залі ЧНУ відбулась презентація студентського фільму "Втеча та Батьківщина" та анонсовано початок спецпроекту: "Переселенці"! 

            За даними ООН, число біженців та переселенців у 2016 році досягло найвищого показника в історії людства. Більше 70 мільйонів людей були змушені розпочати нове життя на чужині через війну, політичні переслідування чи природні катастрофи. Вони втратили все.

            Читати далі…