Підготовка спеціалістів за напрямом "Журналістика" в Чернівецькому університеті ім.Ю.Федьковича здійснюється з 2002 р. Кафедра журналістики як окрема структура філологічного факультету функціонує з 1 вересня 2007 р. Спеціальність "Журналістика" акредитовано за освітньо-кваліфікаційними рівнями "Бакалавр", "Спеціаліст", "Магістр". З 2012 року відкрита спеціальність "Видавнича справа та редагування".
Творчість студентів
Перед практикою

Перед практикою

Завершився останній навчальний тиждень у студентів 3 курсу.

Складена залікова сесія. Студенти підготували та захистили свої модульні залікові проекти – журнали.

Теорію газетно-журнальних жанрів вивчено – пора на практиці реалізувати задумане.

 
Читати далі…


  Куди йти навчанню? В сенсі, куди рухатись.

  Куди йти навчанню? В сенсі, куди рухатись.

  Курс видавничої справи включає в себе багато різних дисциплін: це вивчення історії, художньої літератури, наук, що вивчають графіку та редактуру. Через інтенсивний прогрес інформаційних технологій на перший план виходить розвиток книги та газети як електронного видання, а це означає, що важливим є вивчення ресурсів, що дозволяють перенести видання з паперу на екран.
  Читати далі…


   Портфоліо Сорока А.

   БРОШУРИ: 


   Читати далі…


    "Підтримка сайту" та чотири роки на ЖурКаф

    “Підтримка сайту” та чотири роки на ЖурКаф

    Завдання до заліку

    За чотири роки навчання, мабуть, кожен з нас вирішив для себе: працювати у сфері видавничної справи (варіантів так багато) чи присвятити себе чомусь іншому. Майже одразу я зрозуміла, що моє покликання – це графічний дизайн. 
    Читати далі…


     Портфоліо студентки 410 групи, спеціальності "Видавнича справа та редагування", Семехи Надії

     Портфоліо студентки 410 групи, спеціальності “Видавнича справа та редагування”, Семехи Надії

     Верстка книги:


     Верстка журналів:


     Читати далі…


      Радіопередача як джерело ексклюзивної інформації

      17904067_1286901128095920_7389551743893885398_n

      Читати далі…


       Виїхати з дому назавжди з двома пакетами в руках

       Виїхати з дому назавжди з двома пакетами в руках

       Олена та Аліна – мати і дочка, які у липні 2014 року переїхали з Луганська до Чернівців. Обоє – художниці, які працюють за душевним покликанням і мають власну маленьку майстерню. Спогадами про життя там і фактами про побут тут вони поділилися з нашою журналісткою.

       Читати далі…


        «Життя – театр, а люди в ньому актори»

        «Життя – театр, а люди в ньому актори»

        Чернівці славляться не лише Резиденцією Митрополитів, величною Панською вулицею, а й красивим театром. Що коїться всередині останнього та який шлях потрібно пройти, щоб опинитися по ту сторону сцени, ми дізнаємось, поспілкувавшись з головною актрисою Чернівецького обласного музично-драматичного театру імені Ольги Кобилянської – Марічкою Романовою.

        Читати далі…


         Людям душу дає Бог, а залізякам – програмісти

         Людям душу дає Бог, а залізякам – програмісти

         Сьогодні дуже стрімко розвиваються ІТ-технології, особливо програмування. Різноманітні гаджети стали невід’ємною частиною життя кожного із нас. Ні для кого не секрет, що будь-який електронний пристрій запрограмований на виконання певних дій. Саме цим і займаються ІТ-спеціалісти. Про особливості своєї професії нам розповість досвідчений програміст Богдан Юрчак.

         Читати далі…


          Христина Панькова: «Таку посвяту буду згадувати тільки з посмішкою»

          Христина Панькова: «Таку посвяту буду згадувати тільки з посмішкою»

          Нещодавно другий гуртожиток ЧНУ ім. Ю. Федьковича відгуляв весілля. Саме так тут посвячують студентів першого курсу. Кожного року у велику гуртожитську родину вливається нова сім’я, тому її потрібно звінчати, розписати, а потім весело відсвяткувати цю подію. Замість пишної зали – кімната для читання, Євангеліє заміняють правила українського правопису, а вінчаються тут «во ім’я ректора, декана і Ольги Денисівни. Амінь». Проте така посвята запам’ятовується студентам надовго. Своїми враженнями поділилася цьогорічна наречена, студентка І курсу філологічного факультету Христина Панькова.

          Читати далі…


           Ілона Захарук: «Студентське життя – це не тільки конспекти і лекції»

           Ілона Захарук: «Студентське життя – це не тільки конспекти і лекції»

           Які вони – студентські роки? Дехто може тільки те й робити, що дивитися серіали й мріяти про щось далеке, інші ж намагаюся постійно розвиватися. Зупинимося детальніше на другій половині людей. Про те, як досягти визнання і поваги однолітків та які перспективи дає активна позиція в студентському середовищі поговоримо з головою інформаційного відділу Студентського парламенту ЧНУ імені Ю. Федьковича Ілоною Захарук.

           Читати далі…


            Як це – бути дорослим?

            Як це – бути дорослим?

            «Швидше б закінчилась школа, адже бути студентом круто й весело. А гуртожиток найцікавіше, що може бути», так думає кожен другий школяр. Чи це відповідає дійсності? Як бачать університет першокурсники? Сьогодні ми поспілкуємось із студенткою першого курсу філологічного факультету ЧНУ ім.  Юрія Федьковича спеціальності українська мова та література Юлією Гриненкою.

            Читати далі…