Підготовка спеціалістів за напрямом "Журналістика" в Чернівецькому університеті ім.Ю.Федьковича здійснюється з 2002 р. Кафедра журналістики як окрема структура філологічного факультету функціонує з 1 вересня 2007 р. Спеціальність "Журналістика" акредитовано за освітньо-кваліфікаційними рівнями "Бакалавр", "Спеціаліст", "Магістр". З 2012 року відкрита спеціальність "Видавнича справа та редагування".
ПЕРЕСЕЛЕНЦІ
Студенти презентували фільм "Втеча та Батьківщина" у Чернівцях!

Студенти презентували фільм “Втеча та Батьківщина” у Чернівцях!

У Червоній залі ЧНУ відбулась презентація студентського фільму "Втеча та Батьківщина" та анонсовано початок спецпроекту: "Переселенці"! 

За даними ООН, число біженців та переселенців у 2016 році досягло найвищого показника в історії людства. Більше 70 мільйонів людей були змушені розпочати нове життя на чужині через війну, політичні переслідування чи природні катастрофи. Вони втратили все.

Читати далі…


  Презентація фільму "Втеча і Батьківщина" у Чернівцях!

  Презентація фільму “Втеча і Батьківщина” у Чернівцях!

  7 грудня 2016 року об 11:30 у Червоній залі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбудеться офіційна презентація документального фільму про переселенців «Втеча і Батьківщина».

  Читати далі…


   Спільний ефір

   Спільний ефір

   Гості з Німеччини у передачі "Доброго ранку, Буковино!"

   Читати далі…


    Амберг: п'ять днів проекту

    Амберг: п’ять днів проекту

    Чернівці – Амберг. День 1. 19-20 листопада 2016 року.

    28 годин автобусом: пили каву біля «Резиденції Буковинських митрополитів», обідали – серед гір Закарпаття, засинали під вогні нічного Будепашту, прокидались зі сходом сонця в Австрійських Альпах… Автобан, митниця, автобан, і ми в Амберзі – Німеччина. Ще 10 хвилин – ми у Зальцбах-Розенбургу – маленькому містечку в Баварії, де один із перших видавничих домів у Європі, де стоїть пам’ятник шахтарям, де майже кожен будинок – пам’ятка історії, яку не можна змінювати. Ми ходили містом і кожен зауважував одну й ту ж думку – старовинні різнокольорові будиночки тут схожі на декорації, людей на вулицях дуже мало, тихо, і все ніби не по-справжньому. 

    Читати далі…


     Наші студенти вирушили до Німеччини

     Наші студенти вирушили до Німеччини

     Існує море можливостей. Головне – вміти їх використовувати! Студенти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича вирушили на тиждень у м.Амберг (Німеччина) для завершення роботи над документальним фільмом про переселенців "Втеча та батьківщина: долі переселенців в історичних вимірах". Учасники проекту "Meet Up" дізнаються, як вчаться та працюють їх колеги – студенти-відеовиробники в Ostbayerische Technische Hochschule Amberg-Weiden, University of Applied Sciences. Допоміг в організації поїздки Міжнародний відділ ЧНУ. Дякуємо авторам проекту: Анні Вайсмаєр та Любові Василик!

     Читати далі…


      Виїхати з дому назавжди з двома пакетами в руках

      Виїхати з дому назавжди з двома пакетами в руках

      Олена та Аліна – мати і дочка, які у липні 2014 року переїхали з Луганська до Чернівців. Обоє – художниці, які працюють за душевним покликанням і мають власну маленьку майстерню. Спогадами про життя там і фактами про побут тут вони поділилися з нашою журналісткою.

      Читати далі…


       Meet Up: студентський україно-німецький фільм про переселенців!

       Meet Up: студентський україно-німецький фільм про переселенців!

       Студенти Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича відзняли історії переселенців зі Сходу України та Криму, які розпочали нове життя у Чернівцях. Німецькі студенти з Ostbayerische Technische Hochschule Amberg-Weiden підготували сюжети про біженців з Чернівців часів Другої світової війни, які у 40-х втекли у Німеччину. 

       Читати далі…