Підготовка спеціалістів за напрямом "Журналістика" в Чернівецькому університеті ім.Ю.Федьковича здійснюється з 2002 р. Кафедра журналістики як окрема структура філологічного факультету функціонує з 1 вересня 2007 р. Спеціальність "Журналістика" акредитовано за освітньо-кваліфікаційними рівнями "Бакалавр", "Спеціаліст", "Магістр". З 2012 року відкрита спеціальність "Видавнича справа та редагування".
Тренінги та семінари
Кафедра журналістики приєдналася до фактчек-проекту

Кафедра журналістики приєдналася до фактчек-проекту

Його реалізує Асоціація з міжнародних питань. Він передбачений для викладачів факультетів та кафедр журналістики і студентів-журналістів. Буде здійснено три дводенних семінари для викладачів (один семінар вже відбувся у Львові 13-14 квітня, у Запоріжжі відбудеться 19-20.04. та у Києві 25-26.04.). Згодом викладачі проведуть семінари для своїх студентів на тему методу фактчекінгу (відповідність заяв публічних осіб реальним фактам/подіям/цифрам і т.д.) і 1 травня розпочинається конкурс студентських фактчек-розслідувань. Призовий фонд 20000 грн.: 1 місце – 5000 грн, 2 місце (5) – 2000 грн та 3 місце (5) – 1000 грн. Усі роботи, які будуть відповідати вимогам конкурсу, організатори опублікують на сайті http://www.checkregion-ua.info/
Читати далі…


  Підготовка журналістів звертається до прав людини

  Підготовка журналістів звертається до прав людини

  Завершилася Академія з прав людини для журналістів/журналісток. Вона об”єднала викладачів/викладачок з 20 вузів. За півроку роботи нами оновлено навчальні програми в напрямку поглибленого вивчення прав людини, написано навчальний посібник та створено ресурсний хаб, матеріалами якого можуть користуватися студенти: http://labs.journ.univ.kiev.ua/hrj/ – заходьте на цей унікальний ресурс і вільно завантажуйте правозахисні матеріали
  Читати далі…


   «EU Study Days» в Полтаві

   «EU Study Days» в Полтаві

   За проектом представництва ЄС  7-10 грудня у місті Сорочинського ярмарку проходила «Єврошкола».  Завдяки програмі «EU Study Days» вдалося згуртувати молодь майже з усіх куточків України та майбутніх спеціалістів у різних галузях: від економістів, політологів, юристів, до журналістів і перекладачів.
   Читати далі…


    Незабутній тиждень у Німеччині

    Незабутній тиждень у Німеччині

    Наша студентка Ярина Боринець взяла участь у програмі зустрічей українсько-німецької молоді MEET-UP! Deutsch-Ukrainische Jugendbegegnungen. Із-поміж 1000 заявок відібрали 11 українців та 9 німців. У Берліні для них відбулася письменницька майстерня. Учасники знайомилися з креативними методами письма, у командах і поодинці створювали тексти на різну тематику, вчилися шукати натхнення у повсякденних речах і писати про звичні теми під незвичним кутом. Українці познайомилися з німецькою культурою, традиціями та провели незабутній тиждень у передріздвяній столиці Німеччини. Вітаємо!
    Читати далі…


     Мова ворожнечі – реакція на виклики чи некоректна лексика?

     Мова ворожнечі – реакція на виклики чи некоректна лексика?

     У медіа-середовищі дискусія щодо мови ворожнечі точиться давно: чи етична мовленева агресія на шпальтах газет, у теле-радіоефірі?  Інформаційна та фізична війна проти України актуалізувала дискусію.

     Що  називають мовою ненависті, як її  ідентифікувати та як із нею  боротися, – розповідали другокурсникам кафедри журналістики Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича кваліфіковані тренери Юлія Лісова – адвокатка, експертка-тренерка Ради Європи з освітніх програм для адвокатів та юристів і Валерій Болган – головний редактор видання “ІзбірКом”, координатор одеського Центру публічних розслідувань, викладач факультету журналістики НУ «Одеська юридична академія». Тренінг відбувся 14 листопада в рамках курсу «Теорія і методика журналістської творчості».
     Читати далі…


      Про судову реформу з перших уст

      Про судову реформу з перших уст

      Студентам кафедри журналістики презентували реформування судової системи в Україні. Спікером став Михайло Жернаков – доктор юридичних наук, головний експерт з питань судової реформи Реанімаційного Пакету Реформ, член Громадської ради доброчесності, екс-суддя. Студенти розпитали його про новий Верховний Суд, про створення Антикорупційного суду. Цікавилися діяльністю Громадської ради доброчесності. Дякуємо Лабораторії демократичних трансформацій за організацію діалогу
      Читати далі…


       Ростуть нові фахівці з верифікації інформації

       Ростуть нові фахівці з верифікації інформації

       В гостях кафедри журналістики побував редактор порталу FactCheck-Ukrain Олександр Гороховський. Він провів 4 годинний тренінг з основ верифікації інформації. Студенти обговорили, як перевіряти інформацію, вчилися ставити під сумнів заяви політиків, шукати першоджерела і не піддаватися маніпуляціям. Кафедра також отримала підручник “ФАКТЧЕК ЯК ТРЕНД РОЗСЛІДУВАНЬ: можливості і перспективи”. За цим посиланням його можна завантажити: https://www.amo.cz/…/AMO_Factchecking-jako-trend-v-investig…#FactCheck
       Читати далі…


        Як працювати з відкритими даними?

        Як працювати з відкритими даними?

        На кафедрі журналістики Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича ніде яблуку було впасти. Все тому, що Володимир Тарнай навчав студентів, як працювати з відкритими реєстрами даних. Надіємось, що вже найближчим часом у нас з’являться молоді антикорупціонери!
        Тренер розповів:
        Як працювати з відкритими даними?
        Як дізнатися про статки депутатів, чиновників, керівників комунальних підприємств?
        Як перевірити, чи правдиві їхні декларації?
        Який механізм покарання тих, хто уникає публічності? – вчимося використовувати нові можливості
         Дякуємо за ідею та проведення заходу Лабораторії демократичних трансформацій!

         Популярно про медичну реформу. Створюємо професійні матеріали

         Популярно про медичну реформу. Створюємо професійні матеріали

         У Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича відбувся дводенний семінар для студентів та журналістів «Як зрозуміло писати про медичну реформу». Захід організований Академією української преси спільно з Національною спілкою журналістів України за підтримки Фонду Фрідріха Науманна в Україні за фінансуванням Міністерства закордонних справ Німеччини.

         Читати далі…


          Як професійно та зрозуміло писати про судову реформу

          Як професійно та зрозуміло писати про судову реформу

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

          Читати далі…


           На кафедрі пройшов семінар від АУП

           На кафедрі пройшов семінар від АУП

           Наприкінці вересня у Чернівцях Академія української преси спільно з Національною спілкою журналістів України за підтримки Фонду Фрідріха Наумана “За свободу” провела семінар, присвячений висвітлення судової реформи у медіа для студентів-журналістів ЧНУ ім.Ю.Федьковича та представників мас-медіа з найближчих областей.
           Протягом двох днів тренери Валерій Іванов – президент Академії української преси, Максим Середа  – експерт Центру політико-правових реформ, член Громадської ради доброчесності та Андрій Юричко – медіатренер, асистент кафедри періодичної преси КНУ імені Тараса Шевченка дали відповіді на багато питань, як от:

           Читати далі…


            Студентам прочитали семінар з медабезпеки

            Студентам прочитали семінар з медабезпеки

            Гостею студентів 2-3 курсів кафедри журналістики була Ірина Земляна – менеджер проектів ІМІ. Говорили про роботу журналістів у "гарячих точках", безпеку ЗМІ та медіа-стандарти. Дякуємо за навчальні матеріали, передані для кафедри. Сподіваємося на продовження співпраці

            Читати далі…