Підготовка спеціалістів за напрямом "Журналістика" в Чернівецькому університеті ім.Ю.Федьковича здійснюється з 2002 р. Кафедра журналістики як окрема структура філологічного факультету функціонує з 1 вересня 2007 р. Спеціальність "Журналістика" акредитовано за освітньо-кваліфікаційними рівнями "Бакалавр", "Спеціаліст", "Магістр". З 2012 року відкрита спеціальність "Видавнича справа та редагування".
Літня школа журналістики
#SSJcv - про ІІ Літню школу журналістики у соціальних мережах.

#SSJcv – про ІІ Літню школу журналістики у соціальних мережах.

Найактивнішим провідником літньої школи в соц.мережах виявилася Анастасія Лященко, за що їй щиро дякуємо та вітаємо!

 

Читати далі…


  Фоторепортаж: ІІ Літня школа журналістики - фінал!

  Фоторепортаж: ІІ Літня школа журналістики – фінал!

  Завершилась ІІ Літня школа журналістики, яку провела кафедра журналістики ЧНУ ім. Ю.Федьковича у рамках проекту ТEMPUS-IV "Крос-медіа і якісна журналістика". Викладачі кафедри та запрошені гості провели для десятьох студентів майстер-класи. Другокурсники підготували три "лонгріди": про селфі – http://selfi.tilda.ws, про унікального скрипаля – http://skrypka.tilda.ws/ та про воїна з АТО –https://readymag.com/cv/palahnyuk/ . 

  Читати далі…


   Лонгрід: "Чисті погони - чиста совість!"

   Лонгрід: “Чисті погони – чиста совість!”

   Написати історію про буковинського воїна, який повернувся з війни на Сході України, зважились Ауріка Габа, Аліна Абрамчук, Аліна Дорош та Вікторія Ротар. Щоб зібрати матеріал, Ауріка побувала разом з героєм розповіді на поминках його друга – загиблого солдата АТО. Одкровення мами, яка втратила сина в боях під Луганським аеропортом, кадри з сльозами воїнів, яскраві дитячі малюнки та історія, яка назавжди змінила Богдана Палагнюка – https://readymag.com/cv/palahnyuk/

   Читати далі…


    Лонгрід: Що таке "газетограйка"? Або: Звуки скрипки без скрипки...

    Лонгрід: Що таке “газетограйка”? Або: Звуки скрипки без скрипки…

    Далеко в горах музика звучить інакше, і навіть типова скрипка там зовсім незвичайна, бо майстер з Гуцульщини Танасій Хрищук виготовляє цей музичний інструмент з усього, що потрапить під руки! Щоб відзняти унікальні фото, відео та аудіо в Путилу поїхали Крістіна Кузик, Аліна Хрищук, Мирослав Солонар. Мультимедійна історія, підготовлена в рамках ІІ Літньої школи журналістики http://skrypka.tilda.ws/

    Читати далі…


     Лонгрід - Selfiesh

     Лонгрід – Selfiesh

     Представляємо вам лонгріди студентів 2 курсу, які підготували трасмедійні історії в рамках ІІ Літньої школи журналістики!

     Читати далі…


      II Літня школа журналістики завершилась!

      II Літня школа журналістики завершилась!

      Кафедра журналістики ЧНУ ім. Ю.Федьковича вдруге у рамках проекту ТEMPUS-IV "Крос-медіа і якісна журналістика" провела Літню школу журналістики. Тема: конвергенція медіа – зміна медійних форматів – гібридні жанри – трансмедійний сторітелінг: текст, технічні платформи, верстка і дизайн. Викладачі кафедри та запрошені гості провели для 10 найкращих студентів-журналістів 2 курсу майстер-класи та підготували з ними три "лонгріди".  

      Читати далі…


       Сертифікати II Літньої школи журналістики

       Сертифікати II Літньої школи журналістики

       Сертифікати ІІ Літньої школи журналістики, яка проводилась кафедрою журналістики в Чернівецькому національному університеті ім.Ю.Федьковича з 20 по 29 липня 2015 року.


       № 0016  ABRAMCHUK ALVINA 

       Читати далі…


        Ральф Кендльбахер: «ЖУРНАЛІСТ МАЙБУТНЬОГО – ЦЕ МЕНЕДЖЕР ТЕМ»

        Ральф Кендльбахер: «ЖУРНАЛІСТ МАЙБУТНЬОГО – ЦЕ МЕНЕДЖЕР ТЕМ»

        Як сучасна техніка впливає на журналістику й чому зміст важливіший за форму, розповідає німецький журналіст Ральф Кендльбахер.

        На базі нової техніки, отриманої в рамках Темпус-проекту «Крос-медіа і якісна журналістика», у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича відбулася Літня школа журналістики. Її учасниками стали кращі студенти, відібрані на конкурсній основі. Спеціальним гостем заходу став менеджер проекту, німецький журналіст Ральф Кендльбахер. На його думку, журналістика, яка існує зараз, дещо відрізняється від тієї, яка була ще 15 років тому. Основною відмінністю є поява сучасної техніки, яка все частіше виконує частину роботи замість медійників. Щоб долучити Східну Європу до такого медіапереходу, в університеті Пассау в Німеччині й було створено проект під назвою «Крос-медіа і якісна журналістика». Детальніше про проект і співпрацю з Україною – далі в інтерв’ю.

        Читати далі…


         Закриття літньої школи журналістики!

         Закриття літньої школи журналістики!

         В останній день літньої школи (27 червня) до студентів завітав координатор Темпус-проекту "Крос-медіа та якісна журналістика" Ральф Кендльбахер (Пассау, Німеччина).

         Читати далі…


          Відеосюжет “Проституція по-журналістськи”

          Відеосюжет “Проституція по-журналістськи”

          Розвиток теми у відеонапрямку продовжила й студентська група, яка працювала з непростою темою свободи слова та свободи моралі у пресі. 

          Читати далі…


           Відеосюжет - “Журналісти проти суддів”

           Відеосюжет – “Журналісти проти суддів”

           Продовжуємо ділитися крос-медійними результатами "Літньої школи". Обравши тему свободи, студенти готували матеріали для різних типів ЗМІ. Ось, результат "відеодня". 

           Читати далі…


            Відеосюжет - “Свобода – як найбільша цінність”

            Відеосюжет – “Свобода – як найбільша цінність”

            До вашої уваги відеоспроби Літньої школи журналістики в ЧНУ.  Окрема подяка Ользі Борщевській та Сергію Морозу з телекналу "Буковина" за майстер-клас та поради! Цю програму підготували студенти другого курсу кафедри журналістики ЧНУ ім.Ю.Федьковича: Анастасія Ружецька, Інна Лозіна, Каріна Бордіян, Марія Гливка.

            Читати далі…