Підготовка спеціалістів за напрямом "Журналістика" в Чернівецькому університеті ім.Ю.Федьковича здійснюється з 2002 р. Кафедра журналістики як окрема структура філологічного факультету функціонує з 1 вересня 2007 р. Спеціальність "Журналістика" акредитовано за освітньо-кваліфікаційними рівнями "Бакалавр", "Спеціаліст", "Магістр". З 2012 року відкрита спеціальність "Видавнича справа та редагування".
Історія науки і техніки

Радіосюжет із циклу передач “Табуретка науки” – Винайдення телефону

Читати далі…


  Радіопередача "Крок в минуле: Історія створення швейної машинки"

  Радіопередача “Крок в минуле: Історія створення швейної машинки”

  У наш час багато жінок заробляють шиттям, але більшість з них навіть не здогадуються про історію створення першої швейної машинки. Чого не скажеш про колекціонерів. Ця радіопередача розповідає 10 найцікавіших фактів про швейні машинки. 

  Читати далі…


   Радіопередача "Ерудит"

   Радіопередача “Ерудит”

   Хто може уявити ранок без музики, під яку ми займаємося будь-де, будь-чим, будь-коли? Мова піде про невід’ємну частину наших гаджетів – навушники. Ми користуємося навушниками майже щодня, але їх винахідника не знаємо. Спробуємо вияснити, хто і коли створив цей геніальний пристрій!

   Читати далі…


    Крізь темряву століть

    Крізь темряву століть

    (на фоні муз.)

    ВЕД. 1.: Доброго дня шановні слухачі, в ефірі програма «Крізь темряву століть», з вами Ярина Бук та Евеліна Лісько. Сьогодні ми намагатимемось з’ясувати хто ж винайшов електричну лампочку.  

    Читати далі…


     ПАРОВА МАШИНА ТА ЇЇ ВИНАХІДНИКИ

     ПАРОВА МАШИНА ТА ЇЇ ВИНАХІДНИКИ

          Парова машина — тепловий поршневий двигун зовнішнього згорання, в якому потенціальна енергія водяної пари, котра надходить під тиском з парового котла, перетворюється в механічну роботу при зворотно-поступальному русі поршня, який через механічні ланки надає обертального руху вихідному валу. У ширшому розумінні, парова машина — всякий тепловий двигун, який перетворює енергію пари в механічну роботу.        

     Читати далі…


      Патрік Модіано: що ми знаємо про 111-го лауреата Нобеля з літератури

      Патрік Модіано: що ми знаємо про 111-го лауреата Нобеля з літератури

      69-річний письменник отримає у Стокгольмі 8 мільйонів крон (14,2 млн грн) за зображення "життєвого світу людини часів окупації".

      Читати далі…


       Джеймс Уатт – «батько парової машини»

       Джеймс Уатт – «батько парової машини»

       Джеймс Уатт – «батько парової машини» – ніякої інженерної освіти не мав, в молодості лише чув про існування якихось «вогненних машин», парою зовсім не цікавився і до 28 років до всього цього не мав абсолютно ніякого стосунку. І в наші дні в одній із дитячих книжок англійські хлопчики знаходять зворушливо рожеве оповідання про маленького Джеймса, який задумливо споглядав за цівкою пари, що струмувала з носика чайника. Такі легенди обов’язкові для великих людей. Трирічний Декарт, побачивши бюст Евкліда, сказав «А!», а Сергійко Корольов найбільше любив казку про «килим-самоліт». Хто його знає, може, Джеймс і справді дивився на чайник, але пара, що виходила з його носика, не могла навести юний мозок на ідею використати цю пару в якійсь машині хоч би тому, що її вже давно використовували в таких машинах.

       Читати далі…


        Лаурети Нобелівської премії в галузі фізіології та медицини

        Лаурети Нобелівської премії в галузі фізіології та медицини

           Но́белівська пре́мія (англ. Nobel Prize, швед. Nobelpriset) — одна з найпрестижніших міжнародних премій, яка щорічно присуджується за видатні наукові дослідження революційні винаходи або значний внесок в культуру чи розвиток суспільства. Сума премії змінюється залежно від доходів Фундації Нобеля. Нобелівська премія присуджується щорічно за досягнення у таких галузях: фізика — з 1900, Швеція, хімія — з 1900, Швеція, медицина та фізіологія  — з 1900, Швеція, економіка  — з 1969, Швеція, література — з 1900,Швеція, захист миру  — з 1900, Норвегія.

        Читати далі…


         Патрік Модіано: 10 найважливіших фактів з його життя

         Патрік Модіано: 10 найважливіших фактів з його життя

         111-м лауреатом Нобеля з літератури став французький письменник Патрік Модіано. Автор тридцяти романів. Лауреат кількох літературних премій, зокрема — Ґонкурівської від 1978 року за роман «Вулиця темних крамниць»  та Нобелівської  2014 року «за мистецтво пам'яті, завдяки якому він виявив найнезбагненніші людські долі й розкрив життєвий світ людини часів окупації».

         Читати далі…


          Невідоме про відомого або секрети «Таємної вечері»

                                                                                                                                          Підготували:

          Читати далі…


           Факти

           Грубого Богдана

           Група 309

           1)      В основі греко-римського (юліанського календаря), яким сьогодні ми користуємся, є єгипетський календар. Вже у 4-3 тисячолiттях до н.е. єгиптяни зробили iстотний внесок в астрономію – одну з перших наук людини, родоначальницю багатьох напрямків сучасної науки. На основі спостережень за небесними світилами ними створено сонячний календар. Припускають, що перший календар увів єгипетський жрець Імхотеп (2650 до н.е.). Вiн виявився настiльки досконалим, що з деякими змiнами його використовують i сьогоднi. Тридцятиденний мiсяць був подiлений на декади. Рiк мiстив 36 декад. Вони присвячувались особливим божествам – сузiр'ям. Наприкiнцi року до них додавали ще 5 днiв. Такий календар сприяв потребам сільського господарства. Внеском в астрономiю став подiл доби на 24 години. Єгиптяни створили карту неба, згрупували зiрки та сузiр’я.

           Читати далі…


            Малала Юсуфзай — лауреат Нобелівської премії миру 2014 року

            Малала Юсуфзай — лауреат Нобелівської премії миру 2014 року

               У світі її знають як сміливу і рішучу дівчину, яка у свої 16 витримала протистояння з Талібаном і стала символом надії для жінок у Пакистані.   

            Читати далі…