Роман Пазюк, аспірант і асистент кафедри журналістики ЧНУ ім. Ю. Федьковича, здобув нагороду на престижному національному конкурсі, підкоривши високу вершину ХVI фотовиставки газети «День» під назвою «Тернова осінь». Виставка відбулася у Київській міській галереї мистецтв «Лавра». Цього року конкурсне журі отримало понад 2 тисячі світлин, з яких для виставки було відібрано 350 кращих робіт не лише професіоналів, а й фотолюбителів. Випробовували власні сили 290 авторів з усіх куточків України.

Під час цьогорічної виставки нагородили більше 80 фоторобіт. Партнери конкурсу вручали дипломи та призи у традиційних номінаціях «Події», «Особистості», «Український світ», «Життя як воно є», а також в окремій номінації від міжнародної організації ПРООН «Будуємо нову країну разом». Окрім «дорослих» призерів подарунки отримали переможці номінації «Світ очима дітей», яка представляла роботи юних фотографів до 18 років. А найочікуваніша подія конкурсу – вручення гран-прі та основної нагороди«Золотий день».

Роман Пазюк Подівлився враженнями від заходу:

–      Навіть в умовах війни має бути місце для прекрасного. І саме такі відчуття подарувала газета «День». На виставці було представлено понад 3 сотні вражаючих світлин. Це більше, ніж фотографії, більше, ніж документ доби, це — витвори мистецтва. Помітними були дві протилежності. З одного боку – драматичні світлини з Майдану та передової лінії війни. Тут, безумовно, не залишають байдужими роботи Миколи Тимченка, який представляв фото-школу «Дня». Це і робота, що отримала гран-прі «Майдан. 22 січня», і світлина «Майдан. 23 січня» та ін. Коли дивишся на ці фото, то розумієш, що українці — просто герої. Кожен із людей, які зображені на фотографіях, здійснив своєрідний подвиг. Усі вони зробили певний внесок у майбутню історію нашої держави. Завдяки таким людям я гордий, що я українець, і завжди буду пишатись цим.З іншого боку — прекрасні позитивні світлини, усміхнені обличчя діток… Виставка переповнена оптимізмом. Найбільше запам’яталась життєрадісна, оптимістична робота, на якій зображена дівчинка з кізочками — це фото Тетяни Янчук «Кізки».

 

 

Микола Тимченко. «Майдан. 22 січня»

 

 

Сергій Харченко. «Артур Степаненко»

 

Участь у конкурсі такого рівня – неабияке досягнення для кожного фотографа. Мистецтво фотографії – це не лише професійні вміння, це внутрішнє відчуття композиції кадру, розуміння важливості виділення певного елементу та безцінності миті.

Головний редактор газети «День» Лариса Івшина назвала цьогорічну фотовиставку – ще й «фотопрогнозом майбутнього». За її словами, нинішні випробування показали невмирущу українську душу, а народ набув абсолютно нової сили.

 Роман Пазюк розповів, що конкурсне фото зробив у румунському місті Сібіу:

–      У фотовиставці «Дня» я беру участь уперше. Хотів відправити світлини ще шість років тому, але все не наважувався, здавалося, що не зробив ще тієї роботи, яка гідна перемоги. На моєму конкурсному фото зображена дівчинка, яка закриває ногою фонтан, що б’є із землі. Це, на мою думку, своєрідне уособлення життя.

  

 

Роман Пазюк. «Дівчина і фонтан»

 

Роботи виставки «Дня» свідчать, що кожен українець цього року пережив події, які сколихнули свідомість. Майже на кожній світлині фотографи зображували бурхливі емоції: сльози, відчай, радість. Важливо, що українці зуміли поєднати у собі ці почуття, і це допомагає триматися «на плаву». Світлини на фотовиставці ніби переосмислюють минуле і змушуютьзамислюватися про майбутнє. 

Символом цьогорічної фотовиставки «День» обрав колючу тернову гілку із сизо-синіми ягодами. Це — і «тернистий шлях», яким сьогодні йдуть українці, прориваються із кров’ю, — і який змогли зафіксувати на своїх світлинах фотографи-учасники фотовиставки. Це і вміння захищати себе і своїх. Про це скаже будь-який орнітолог. Птахи люблять вити гнізда у колючих гілках терену, бо там вони — у безпеці. Туди не дістанеться жодний хижак…

 

Василь ДЖУРАН

Фото Романа ПАЗЮКА

 та з архіву газети «День»

 

 

Читайте також: