Журналістика немає кордонів, у цьому вкотре переконалися студенти філологічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

У вівторок, 15 вересня, до ЧНУ завітав польський журналіст, викладач Ягелонського університету в Кракові, позитивний та цікавий – Бартек Борович. Він провів студентам кафедри журналістики лекцію на тему «Студентські видання», що є актуальним для слухачів. Бартек приїхав зі своїм другом Сашею Булічем, який 5 років тому закінчив кафедру журналістики ЧНУ, нині є співаком і, за сумісництвом, сьогодні був перекладачем. Перед початком лекції Бартек запитав студентів, якою мовою йому розмовляти: англійською чи польською. Всі в один голос відповіли, щоб англійською, адже це мова міжнародног спілкування і її розуміють практично всюди.

Пан Бартек пояснював все просто і доступно, а головне – цікаво! Він розповів українським студентам, як працюють їхні колеги у Ягелонському університеті, продемонстрував студентський журнал «WUJ». Бартек Борович відповідав на усі питання, які йому ставила аудиторія. Здебільшого запитання від студентів звучали англійською мовою. Бартек розповів, що студенти у виданні «WUJ» працюють не безкоштовно. Наприклад, сторінка матеріалу принесе авторові близько п’яти євро. Якщо інформація подана у незвичайному вигляді, це щось дуже цікаве і актуальне, то студент може отримати винагороду у 20 євро. Ця зарплатня не є високою, але є великим стимулом і мотивацією працювати далі. Пан Бартек є головним редактором видання. Каже, що він та його команда намагаються писати лише про університет і студентів, які там навчаються. На обкладинку журналу завжди потрапляє активний, цікавий студент, який чогось досягнув не тільки у межах навчального закладу.

Ця зустріч не є першою у стінах Чернівецького університету. Пан Бартек вже приїжджав сюди минулого року. Замітка про лекцію навіть надрукована у виданні «WUJ». Наприкінці зустрічі Бартек Борович залишив свою електронну адресу та посилання на його сторінку у Фейсбук. Сказав, що завжди готовий допомогти та зустрітися, якщо українські студенти приїдуть до Польщі.

Остафійчук Вікторія

Читайте також: