9 жовтня ка кафедрі журналістики ЧНУ ім. Ю. Федьковича відбулася зустріч студентів із журналісткою каналу ТВА Оксаною Танащик. Вона прочитала лекцію на тему: "Проблеми та перспективи буковинського ТБ:  досвід однієї журналістки".

На початку розмови Оксана сказала, що незалежних ЗМІ немає. Всі  існують за рахунок спонсорів, які безпосередньо впливають на редакційну політику. Також одним із основних прибутків є замовні статті, особливо в період передвиборчої кампанії. Водночас журналістка радить не давати політикам заполонити ТБ.

–   Варто шукати героїв у суспільстві. Люди хочуть бачити таких самих як вони, –  додала вона. – Різниця між журналістом та інтерв’юером в тому, що перший  –  професійний комунікатор. Слід перейматися тим, що говорять інші. Шукати історії, що відбуваються навколо. Людям потрібно, щоб їх слухали. Все залежить від нашого бажання.

Оксана каже, що рівень буковинської журналістики є доволі високим. В Чернівцях існує багато ЗМІ. Вони постійно конкурують між собою, а це допомагає розвиватись.

Щодо самої дівчини, то в журналістику вона потрапила випадково.  –   Ця професія сама обрала мене, –  каже Оксана.  –  Спочатку хотіла працювати з темою культури, але мене кинули на політику. Я її не любила, але з часом проникла в цю тему і мені сподобалось.

Якщо говорити про  перспективи, то в столиці себе не бачить – не любить Київ. Може, коли наважиться, то поїде до Львова. Пріоритетом для дівчини залишається самореалізація, робота та постійний розвиток.

–  Кожен день відкриває нові можливості. Потрібно щось змінювати і жити без ілюзій. «Вигризати» своє ім’я та прізвище, – завершила розмову Оксана Танащик.

Мар'яна Боднарюк,

фото Юлії Драган

 

Читайте також: