27 жовтня гостем студентів ЧНУ ім.Ю.Федьковича був Карстен Фогт – колишній депутат Бундестагу, Президент Парламентської асамблеї НАТО (1994-1886). Він відвідав університет, щоб поговорити з молоддю про нинішню політичну ситуацію в Україні, безпеку Східної Європи та геополітичне майбутнє ЄС, почути думку студентів про їхні цінності. Політик прочитав лекцію "Конфлікти в Україні та Сирії: дискусії в ЄС та НАТО щодо впливу на політику стосовно Росії". "Сусідів не вибирають, – каже дипломат. – Європа зараз у важкій ситуації, адже сусідство Росії – це найгірше для її безпеки. Росіяни, – вважає він, – грають нерівну роль по відношенню до менших націй. Це зобов'язує країни ЄС зближуватися та згуртовуватися".

Сивий, очевидно дитина війни, він вільно розмірковував про те, як вдалося Німеччині в не менш складній ситуації після війни вийти з кризи. Пан Фогт думає: "РФ за допомогою військової сили втілює свій політичний інтерес. Вона бачить наближення кордонів ЄС як загрозу. Дуже легко ввести війська на чужу територію, але дуже важко вивести. Ми це бачимо на прикладі повоєнної історії у Чехословаччині, Угорщині, в Афганістані… ЄС Україну підтримує, але ви маєте самі знайти в собі сили протистояти агресії та прагнути кращих стандартів життя, як колись німці. Тоді це теж стане вашим захистом".

Студенти мали можливість поставити запитання. Карстен Фогт у відповідях запевнив у стабільній політиці Німеччини щодо санкцій: так, Німеччина втрачає, але більше втрат несе Росія. Він сподівається на ширшу участь США у європейській політиці, особисто підтримує Хіларі Клінтон і повідомив, що й у Німеччині вона має біля 90% симпатиків. А також каже:"Антлантичний центр у США опублікував рекомендації, якою мала б бути міжнародна політика Клінтон, і там є цілий параграф, що стосується України". Вважає це добрим знаком.

Не обійшлося й без питання про безвізовий режим для українців. Політик підтримує його надання, але ділиться спостереженням, що його земляки побоюються наслідків, оскільки вже зіткнулися з проблемою переселенців.

Весь час у розмові пан Карстен вживав слово "конфлікт", а не війна, як дипломат обираючи м'якший підхід. Хоч студентська молодь була більш радикальною і переконувала його – в Україні триває справжня війна.

Насамкінець політик запевнив присутніх в тому, що вірить в Україну та сприятиме реалізації її євроінтеграційних намірів.

14573047_1450522041629275_1823272041688234159_n img08035

Читайте також: