Курс видавничої справи включає в себе багато різних дисциплін: це вивчення історії, художньої літератури, наук, що вивчають графіку та редактуру. Через інтенсивний прогрес інформаційних технологій на перший план виходить розвиток книги та газети як електронного видання, а це означає, що важливим є вивчення ресурсів, що дозволяють перенести видання з паперу на екран.

Окрім звичного для користувачів html і html5, CSS та інших, важливо вивчати і другорядні мови програмування, наприклад PHP і Java Script, це допоможе краще розуміти структуру програмного забезпечення та дозволить аудиторії видавців та редакторів зробити більший внесок в розвиток інформаційних технологій. На більшості ресурсів, наприклад habrhabr.ru, ain.ru можна слідкувати за розвитком і появою нових стартапів. Взагалі, було б цікаво, якби протягом усього курсу і завдяки усім дисциплінам створювати повноцінне видавництво. Утопічно було б думати, що групове навчання могло б створити повноцінний колектив, який би працював над одним масштабним проектом.
Оскільки весь курс навчання поділений дисциплінами, для кожного знайшлась би робота. Якщо поділ іде за професійними навичками, добре було б  давати вибір студентам: які предмети вивчати, які ні. Ні в якому разі не відміняти додаткові дисципліни, такі як філософія, логіка, політологія, – це важливий аспект навчання в університеті як у вищому навчальному закладі. Але студент повинен сам обирати, що йому вивчати. Для визначення вподобань можна зробити перший курс загальним і базовим, при вивченні якого студент зможе обирати предмети, що будуть цікаві та корисні йому в подальшому.

На жаль, подібні маніпуляції завдаватимуть зайвих проблем викладачам – підготовка курсу однієї дисципліни і так досить важка справа, а особливо якщо це прогресивна спеціальність. Готувати курс, за умови, що на нього може не піти більшість студентів, – накладна річ.

Загалом не можна прогнозувати розвиток цієї спеціальності, і не факт, що вивчення мов програмування буде доцільним (навіть зараз, навіщо вчити html та CSS, якщо є WordPress). Проте для загального розвитку ці предмети важливі. Навряд чи в еру інформаційних технологій ми швидко зможемо здихатись від електронних видань, а от з паперовими можна попрощатися.

Філіпова Даша, 410

Читайте також: