Зробити перший крок на зустріч тому, що може принести успіх, славу, визнання, а головне – досвід, дуже важко. Можна місяцями скаржитися на те, що досягати поставлених цілей без грошей і знайомств неможливо, або ж кричати, що у рідній країні нереально працевлаштуватися і нормально розвиватися. Проте слід відійти від заїжджених постулатів лінивця і братися до роботи. З чого починати практичні спроби в обраній професії, коли варто задуматись про посаду в ЗМІ та як не стати людиною з дипломом і без роботи, радив майбутнім медійникам Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича польський журналіст Бартек Боровіч.

IMG_6300 (1)

Без сумніву, перш за все, потрібно виявляти ініціативу й бути активним, адже саме це допоможе знайти роботу (нехай і не дуже прибуткову на початку кар’єри), яка познайомить вас із асами своєї справи та професією в цілому. Власне перший рішучий крок Бартека і допоміг йому стати журналістом однієї з найбільших польських газет – «Gazety Wyborczej».

Якщо ви засидитеся за студентськими партами, велика ймовірність того, що практичним журналістом не станете, або ж після закінчення університету буде дуже важко починати працювати. Журналістика вимагає швидкості, грамотності й оперативності не тільки при написанні матеріалів, а й у пошуках професії. «Мусите починати працювати якомога швидше, найкраще на першому-другому курсі. У майбутньому згодяться всі знайомства й напрацьований досвід, бо коли звільниться якась серйозна вакансія, роботодавець звернеться саме до вас, оскільки ви вже себе зарекомендували. У Польщі студент, який не почав працювати до третього курсу, швидше за все, журналістом не буде».

XXI століття – час великих можливостей. Завдяки інтернету можна працювати, де завгодно, шукати платформи, на яких з легкістю «просувати» свої матеріали і, головне, у кожного є можливість почати робити це просто зараз. Журналіст зазначає: «Неважливо де, але нарешті слід починати практичний зв’язок з журналістикою і вчитись на своїх помилках».

IMG_6272

Шлях до успіху тернистий і нелегкий. «Потрібно пройти всі кола журналістики, спробувати працювати в газеті, на телебаченні й радіо. Це допоможе обрати те, що найбільше подобається і з часом почне приносити прибуток. Хоча на початку для молодого спеціаліста не завжди знайдеться робота, ви будете сидіти годинами без діла». Проте ніхто не зверне увагу, якщо ваш досвід роботи вимірюватиметься кількістю випитої кави і просиджених за комп’ютером годин. Усі потребують результату. «Кожен стажер, який чекає свого часу, рано чи пізно його отримує», – додає Бартек.

На завершення зустрічі польський журналіст мотивував аудиторію: «Навіть якщо ви не маєте телевізійної зовнішності, то хороші практичні знання й уміння допоможуть реалізувати себе як грамотного тележурналіста. Досвід написання матеріалів, над яким повинні почати працювати уже зараз, ви ніде не загубите, він не пропаде, а навпаки принесе користь».

Лідія Лешко, фото Софії Лотоцької

 

Читайте також: