За проектом представництва ЄС  7-10 грудня у місті Сорочинського ярмарку проходила «Єврошкола».  Завдяки програмі «EU Study Days» вдалося згуртувати молодь майже з усіх куточків України та майбутніх спеціалістів у різних галузях: від економістів, політологів, юристів, до журналістів і перекладачів.

Протягом 4 днів  для нас, «євроучнів», проводили лекції та експрес-уроки експерти з питань економіки, політології, інформаційної політики, місцевого самоврядування, децентралізації тощо. Також знайомили з діяльністю антикорупційного бюро, системою протидії корупції, основними аспектами комунікаційної кампанії ЄС та основними положеннями у реформі державної служби.

Цікаво про Євроінтеграцію

Євроучнів вчили, як писати про асоціацію України з ЄС так, аби це читали?  Лайф-хаками про успішні комунікаційні кампанії ділився Денис Старостін (медіа консультант Полтавської PR-агенції Yoda Consult).

Вікно в Європу

Про те, як правильно користуватися перевагами безвізового режиму, розповідала  Ірина Сушко, виконавчий директор ГО Європа без бар’єрів / Europe without Barriers, додаючи: «…якби не безвіз, то навряд чи наша країна і влада наважилися на такі реформаторські кроки».

 «Децентралізація – це космос!»

Саме так наголошував Володимир Феськов, експерт з місцевого самоврядування, коли говорив про користь створення ОТГ(об’єднаних територіальних громад).

Про конкретні успіхи впровадження реформи децентралізації на прикладі Полтавської області говорив Олександр Ісип, експерт Полтавського центру розвитку місцевого самоврядування.

Трохи філософії

Про європeйський вибір Украіни з філософської та … економічної точок зору  спілкувалися з Тарасом Данько, eкспeртом Харківського осeрeдку «Teameurope».

Година слави

Для закріплення отриманих знань та навичок, учасники проекту мали змогу всього лише на годину перевтілитися у  міністрів закордонних справ країн ЄС та ухвалювати  рішення про безвіз (не з точки зору громадян України, а відповідно до мандатів обраних країн).

Після трьох днів плідної роботи фахівців та слухачів програми «EU Study Days» останні мали змогу представити власні проекти конкретних кроків у вирішенні проблем.

Цьогоріч команди працювали над питанням недостатньої кількості сміттєзвалищ на території України та недосконалими шляхами утилізації вторпродуктів, розмірковували над кроками впровадження легалізації проституції, зважували можливі «за» та «проти».

У результаті – 4 продуктивних дні в компанії досвідчених експертів та амбітної молоді, яка може і хоче змінити ситуацію в Україні на краще!

Анастасія Вуйко, 5 курс

Читайте також: