В останні дні січня в Українському католицькому університеті відбулася Зимова школа для студентів-старшокурсників «Львів – місто діалогу». На екуменічний вікенд приїхали студенти з Чернівців, Рівного, Кам’янця- Подільського, Харкова, Черкас, Луцька, Кривого Рогу…
Що таке екуменізм? Не економізм, і не комунізм. Екуменізм – складне слово, яке у двох словах означає об’єднання різних християнських конфесій. Немає дискримінації, є повага, упередженість у минулому, а от рівність – саме те. 4 дні в абсолютно іншому середовищі, де дійсно глибоко вивчають питання міжрелігійних конфесій, розбирають «по кісточках» історичне підґрунтя…Уявляєте це собі чи ні, але журналістам є над чим працювати.
Питання релігії оминають третіми стежками.
Поспілкувалися з директором «Релігійно-інформаційної служби України» Тарасом Антошевським. Відверто розповів, що були випадки, коли образи сипалися, як сніг посеред липня. Журналістів, які працюють і розуміються (!) в питаннях міжрелігійних конфесій, небагато. Тому і наголошував, що основним завданням медійників є саме правильна подача матеріалу і розуміння теми. (Якщо відверто, сама перший раз побачила релігійну карту України. А нею ще потрібно вміло оперувати!)
«Люди звикли ставитися до матеріалів релігійного характеру, як до інформації, яка змушує вірити, молитися. У цьому і проблема. Це не примус. Варто делікатно підходити до таких тем. Краще коли ти сам цікавишся питанням релігії, тоді матеріал вийде якіснішим», – каже пан Антошевський. Просив передати, що новим дописувачам їхнього порталу завжди раді!
Були і дискусії, і перегляд фільму, і екскурсія панською частиною міста… Такий досвід – щось нове, яке зближує, як на мене, людей будь-якого віросповідання.

 


Вуйко Анастасія, студ. каф. журналістики

Читайте також: