"Бути журналістом на Сході України небезпечніше, ніж в Криму. Проводиться справжнє сафарі на учасників Євромайдану," — так прокоментував ситуацію у східних областях країни луганський журналіст В. на зустрічі зі студентами ЧНУ ім. Юрія Федьковича 28 травня.

"Для жителів Луганська запроваджена комендантська година з 23:00 до 6:00. Люди бояться виходити з дому чи зізнаватися в прихильності до єдності України: прямо на вулиці можуть підійти озброєні люди і змушувати допомагати сепаратистам". На жаль, як зазначає гість, окрім російських найманців, ідею розколу нашої держави підтримує й частина самих жителів Сходу. Значною мірою це зумовлено відсутністю українських телеканалів: "А те, що показують російські ЗМІ, – це не журналістика, це пропаганда. Ми програємо інформаційну війну."

Також гість розповів про свої враження від Чернівців: "Я вперше на Заході України і приємно вражений. Чернівчани – дуже добрі, м'які й толерантні люди. Але, коли є потреба, ви відстоюєте свої права. Знаю, що багато буковинців захищають єдність країни на Сході й хочу щиро за це подякувати".

На завершення луганський журналіст закликав всіх до єдності та наголосив, що потрібно активно розповідати про реальний стан речей в Україні не тільки жителям Сходу, а й по всьому світу.

Наталія Матюшина
фото: AFP

Читайте також: