Вт. Чер 15th, 2021

Першим кроком в розробці відповіді на тендер є розгляд тендерного запиту. Необхідно вирішити, чи підходить ця можливість для бізнесу і чи варто інвестувати додатковий час, гроші і ресурси в розробку відповідної тендерної пропозиції та відповіді на неї.

Як проаналізувати тендерну заявку

Варто використовувати наведені контрольні списки в системі Прозорро, щоб проаналізувати тендерні запити і вирішити, чи слід давати офіційну відповідь на тендер. Це важливе рішення. Розробка тендеру буде коштувати грошей і використання цінних ресурсів, а відмова від розробки тендера на більш пізньому етапі може мати серйозні наслідки для бізнесу (особливо якщо це малий бізнес).

Поради з аналізу тендера

  • Якщо не можна виконати поставку, не варто пропонувати ціну.
  • Не варто думати, що існуючі постачальники автоматично виграють тендер, коли буде продовжений контракт.
  • Потрібно переконатися, що повідомлення про контракт дійсно є можливістю для проведення торгів, nolimitscoupl3 а не запитом цін.
  • Не варто використовувати відразу занадто багато тендерних можливостей. Краще сконцентруватися на тендерах, які, швидше за все, дадуть результат.
  • Потрібно порівняти розмір контракту (якщо є) з оборотом. Іноді, якщо вартість контракту складає більше 20% від обороту бізнесу, це може бути проти компанії при оцінці відповіді на тендер.
  • Якщо можливо, варто подумати про призначення співробітників для пошуку тендерних можливостей. Обов’язково дати їм достатньо часу для цього важливого заняття.

Можна подумати, що можна подати переконливу відповідь на тендер, але насправді проведення тендеру принесе тільки невеликий прибуток або взагалі не принесе ніякого прибутку. Взагалі не варто враховувати такі можливості. Однак якщо можливість відповідає довгостроковій стратегії бізнесу і проведення тендера не викличе фінансових проблем для нього, слід розглянути можливість відправки відповіді на тендер. Ця стратегія, відома як «тендери з лідерами збитків», дає доступ на новий check ринок (або шанс налагодити нові ділові відносини з новим клієнтом).

Варто мати на увазі, що участь у новому тендері може викликати навантаження на існуючі бізнес-ресурси. Важливо переконатися, що перемога в нових тендерах не вплине на виконання існуючих контрактів. Для цього потрібно дізнатися про тендери на прибирання на сайті https://tender.uub.com.ua/ru/pro-prozorro/maydanchyky-prozorro.

Від reporter