Вт. Чер 15th, 2021

Зовсім скоро розпочинається Зовнішнє Незалежне Оцінювання у випускників шкіл, а отже, вступна кампанія не за горами. Тим, хто живе мріями про журналістику «пощастило» вдвічі більше: коли у липні всі будуть викидати свої конспекти від репетиторів, вступники на журфак будуть плакати гіркими сльозами, перечитуючи правила прямої мови і згадувати, коли треба ставити кому, адже їх чекає ще творчий конкурс. Про те, наскільки він творчий і наскільки страшний розповіли студенти кафедри журналістики ЧНУ імені Юрія Федьковича.

Анжеліка Талабан, студентка 3 курсу: «Коли я здавала творчий конкурс, то дуже переживала, адже не відвідувала ніяких підготовчих курсів і взагалі не мала друга-порадника, хто міг би підказати як ця процедура проходить.

Конкурс дійсно творчий, треба ж мислити як-не-як. Ще й з творчим підходом. А головною порадою для абітурієнтів, хто планує вивчати саме журналістику – читати якісні ЗМІ, проходити тренінги, усі можливі вебінари. Дуже знадобиться. Відкиньте образ Фреймут, Єфросініної. Це шоу-бізнес. Воно мало чим перегукується з реальною журналістикою. А ще не питайте у сусідів по парті порад в дусі “ШО ТИ ПИШЕШ? ПОКАЖИ!!”

Думайте самостійно, не бійтесь помилятись, не бійтесь вчитись. Це реально надихає.»

Ілона Захарук, студентка 1 курсу : «Від словосполучення “творчий конкурс” заберіть слово “конкурс”. Залишилось “творчий”. Тепер додайте сюди своє ім’я. Буду говорити на своєму прикладі: творча Ілона. Зробили себе більш впевненими, а тепер забуваємо про те, що ви абітурієнти, уявіть, що ви уже справжні журналісти, нагадаю, що цей конкурс у ЧНУ відбувається у формі прес-конференції(зустрічі з цікавою особистістю). Уважно слухайте все, що говорить гість, занотовуйте і не забувайте про грамотність. Намагайтесь отримати максимум емоцій від цього, пишіть те, що думаєте, не бійтесь експериментувати та комунікувати з гостем. Як бачите, страх у цей список не входить. Тільки творчість, тільки журналістика!»

Валентин Булега, студент 2 курсу: «Якщо чесно то я взагалі запізнився на творчий конкурс і не думав що його здам, тому писав для себе. Нічого там не страшно, головне – добре слухати і нотувати».

Як бачимо, конкурс це ще одне поле для творчості. Складають його успішно і отримують шанс стати студентами кафедри лише найкращі. Тож, читайте, розвивайтеся і до зустрічі у коридорах нашого шостого корпусу!

Від reporter