Вт. Чер 15th, 2021

Співпраця кількох українських, австрійських, молдовських, румунських та німецьких вищих навчальних закладів у рамках проекту ТЕМПУС-IV «Крос-медіа і якісна журналістика», яка тривала три роки, завершується ідеєю створення міжнародної медіа-організації.

Саме з цією метою ініціатори зібралися в Інституті журналістики у Києві. Німецьких партнерів представляли журналіст Ральф Кендльбахер та завідувач кафедри комунікацій Університету Пассау (Баварія) професор Ральф Гольфельд. Від Молдови ініціативу підтримали викладачі журналістики двох кишиневських вузів, від України – Інститут журналістики КНУ ім. Т. Шевченка, Академія української преси, факультет систем і засобів масової комунікації Дніпропетровського національного університету ім.

Олеся Гончара та кафедра журналістики Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича. Було обговорено місце і завдання нової організації в контексті підвищення якості ЗМІ Східної Європи, правову форму, робочу назву організації – Європейська асоціація якісної журналістики. Обрали голову організації – ним став директор Інституту журналістики Володимир Різун – та представників у кожній з країн-учасниць: в Україні та у Молдові.

Один із засновників нової медіа-інституції Ральф Кендльбахер вважає: «Криза в Україні показала, що інвестиції в якість журналістики є інвестиціями у достовірність, незалежність і у підвищення довіри суспільства до медіа. Якість журналістики – це дещо більше, ніж просто щоденна робота в медіа. Це засіб медійної демократії, який працює на формування відкритого прозорого суспільства. Якість журналістики при цьому визначає спільні європейські цінності і гарантує баланс влади».

Тож міжнародна організація якісної журналістики у Східній Європі спрямовуватиме свої зусилля на інституційне закріплення усвідомленої необхідності такого розуміння медіа. Планується створити платформу для університетів і медіаіндустрії, зміст і користь якої полягатиме у якісній взаємодії журналістської освіти та виробництва, запроваджувати проекти медіаосвіти. Загалом це буде інвестицією у розвиток суспільної демократії. Уже відомо, що підтримувати якісну східноєвропейську журналістику готова організація Репортери без кордонів.    

Наприкінці липня ініціатори зберуться у ЧНУ на міжнародну конференцію, де обговорять наступні кроки у розвитку Європейської асоціації якісної журналістики та шляхи досягнення якісних стандартів у ЗМІ.

Від reporter